• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Español
Політичні відносини між Україною та Мексикою
Опубліковано 25 серпня 2019 року о 22:20

Уряд Мексики визнав незалежність України 25 грудня 1991 року. Дипломатичні відносини між двома державами були встановлені 14 січня 1992 року.

У березні 1999 р. у м. Мехіко було започатковано діяльність Посольства України в Мексиці, офіційне відкриття якого відбулося у листопаді 2000 року. 

З 2020 р. Послом України в Мексиці є Оксана Драмарецька.

З червня 2010 р. в мексиканському місті Тіхуана (штат Нижня Каліфорнія) діє Почесне консульство України, яке очолює мексиканський підприємець Педро Рамірес Кампусано.

У 2000 р. в Києві започатковано діяльність Почесного консульства Мексики в Україні, яке очолив український підприємець Іван Шкрум.

У 2005 р. розпочало роботу Посольство Мексики в Україні. 

З 2019 р. Послом Мексики в Україні є Ольга Беатріс Гарсія Гійєн.


З часу встановлення дипломатичних відносин між Україною та Мексикою мали місце такі політичні контакти вищого та високого рівня:

- 24-26 вересня 1997 р. – Державний візит до Мексики Президента України Л.Кучми;

- вересень 1998 р. – зустріч Міністра закордонних справ України Б.Тарасюка з главою зовнішньополітичного відомства Мексики Росаріо Грін (у рамках роботи 53-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, м. Нью-Йорк);

- 10-14 вересня 2003 р. – візит до Мексики урядової делегації України на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром М.Азаровим (П’ята Конференція Світової організації торгівлі на міністерському рівні, м. Канкун);

- 9-11 грудня 2003 р. – візит до Мексики офіційної делегації України на чолі з Міністром юстиції О.Лавриновичем (Політична Конференція високого рівня з підписання Конвенції ООН проти корупції, м. Меріда);

- 29 квітня 2005 р. – зустріч Міністра закордонних справ України Б.Тарасюка з главою зовнішньополітичного відомства Мексики Луісом Ернесто Дербесом Баутістою (Третя Міністерська конференція Спільноти демократій, м. Сантьяго, Республіка Чилі);

- 19-20 червня 2005 р. – Державний візит в Україну Президента Мексики Віcенте Фокса Кесади;

- 7-10 грудня 2010 р. – візит до Мексики Міністра Кабінету Міністрів України А.Толстоухова (участь у сегменті високого рівня 16-ї Конференції Сторін Рамкової Конвенції ООН з питань змін клімату, м.Канкун);

- 22-23 січня 2012 р. – офіційний візит до Мексики Міністра закордонних справ України К.Грищенка;

- 1-2 грудня 2018 р. - візит до Мексики заступника Міністра закордонних справ С.Кислиці для участі в офіційних заходах з нагоди вступу на посаду новообраного Президента Мексики А.М.Лопеса Обрадора.


Двосторонні урядові робочі органи: 

Створена та діє Українсько-мексиканська міжурядова комісія, перше засідання якої відбулося в листопаді 2007 р. у м. Мехіко. Чергове засідання Комісії сторони планують провести до завершення 2020 року.

Між міністерствами закордонних справ двох країн запроваджено механізм політичних консультацій з питань, що становлять взаємний інтерес. Хронологія проведення консультацій:

- на рівні заступників керівників МЗС: квітень 1999 р., м. Київ; червень 2001 р., м. Мехіко; липень 2004 р., м. Київ; жовтень 2010 р., м. Мехіко.

- на рівні керівників департаментів МЗС: липень 2003 р., м. Київ; жовтень 2004 р., м. Мехіко; та липень 2018 р., м. Київ.

У контексті розвитку міжпарламентської взаємодії між двома країнами слід відзначити створення у вересні 2019 р. в Палаті депутатів Конгресу Мексики депутатської Групи дружби «Мексика - Україна», головою якої є федеральний депутат Ернан Салінас Уолберг, член депутатської фракції Партії національної дії. У свою чергу, у Верховній Раді України у грудні 2019 р. створено депутатську групу з міжпарламентських зв’язків з Мексикою, яку очолив депутат від партії «Слуга народу» І.Шинкаренко. Започаткування роботи депутатських груп в парламентах двох країн з подальшим налагодженням предметної взаємодії між ними має сприяти як розбудові міжпарламентської складової двосторонніх взаємин, так і розвитку усього комплексу відносин між Україною та Мексикою.

Серед важливих моментів політичного характеру у двосторонніх відносинах необхідно відзначити, що Мексика першою серед країн Латинської Америки 04.03.2014 р. оприлюднила заяву щодо підтримки територіальної цілісності та незалежності України. Мексика підтримала резолюцію ГА ООН від 27.03.2014 р. «Територіальна цілісність України», резолюцію «Співпраця та допомога Україні в галузі прав людини», схвалену 01.07.2016 р. у ході 32-ї сесії Ради ООН з прав людини, а також на постійній основі підтримує рішення Виконавчої ради ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)».

З урахуванням схожості або співпадіння позицій України та Мексики з багатьох питань міжнародної проблематики, предметним є їх двостороннє співробітництво  в міжнародних організаціях, зокрема в ООН, з таких важливих проблем світового порядку денного як забезпечення прав людини, міграція, роззброєння, боротьба з глобальними кліматичними змінами, корупцією, бідністю та незаконним обігом наркотиків. Традиційно конструктивною є взаємодія між двома країнами в питанні взаємної підтримки та обміну кандидатурами до керівних та робочих органів міжнародних організацій.

Відсутність об’єктивних стримуючих факторів, а також позитивні тенденції у динаміці українсько-мексиканських відносин, свідчать про наявність можливостей для подальшого розвитку політичного діалогу на всіх рівнях, посилення взаємодії двох країн в міжнародних організаціях.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux