• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Гватемалою
Опубліковано 26 березня 2021 року о 00:00

У 2020 р., за даними Державної служби статистики України, обсяги торгівлі товарами між Україною і Гватемалою становили 77,97 млн. дол. США. Обсяги експорту українських товарів до Гватемали склали 16,27 млн. дол., імпорту з Гватемали до України – 61,70 млн. дол. США.

Основою українського експорту до були чорні метали – 87,7% та мінеральні добрива – 7,5%, імпорту з Гватемали - руди шлаки і зола – 85,5%, тютюн – 8,0%, їстівні плоди і горіхи – 2,6% та чай і кава – 2,5%.

Широка номенклатура українського експорту до Гватемали., загалом 25 товарних груп у 2020 р., свідчить про наявність значних перспектив для нарощування його обсягів, передусім, за рахунок постачання продукції з високим ступенем доданої вартості.

Це стосується передусім одного з перспективних напрямів розвитку українсько-гватемальського співробітництва – «зеленої» енергетики. Зокрема, Гватемала налаштована на налагодження співробітництва з нашою країною в питанні реалізації проєктів з будівництва малих гідроелектростанцій з можливістю залученням такого українського обладнання та устаткування, як турбіни та трансформатори. Наростити обсяги українського експорту також можливо за рахунок налагодження постачання з України продукції тваринництва, зокрема м’яса птиці та молочної продукції.

Сторонами наразі опрацьовуються низка проєктів угод економічного блоку договірно-правової бази двосторонніх відносин, зокрема Угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій та Угоди про торговельно-економічне співробітництво.

ВВП (2020): 145,25 млрд. дол. США за паритетом купівельної спроможності (ПКС).

ВВП на душу населення (2020): 8 494 дол. США за ПКС.

Зростання ВВП (2020):  - 3,0%.

Структура ВВП: сільське господарство – 14,0%, промисловість – 25,0%, послуги – 35,0%.

Продукція сільського господарства: цукрова тростина, кардамон, кава, банани, кукурудза, рис, яловичина, свинина.

Промисловість: видобуток нафти, виготовлення одягу, енергетика.

Прямі іноземні інвестиції (2020): 915,2 млн. дол. США; основні інвестори: США -  21,3%, Колумбія – 21,2%, Росія -8,2%.

Міжнародні резерви (лютий 2021): 7,3 млрд. дол. США.

Зовнішня торгівля (2020): загальні обсяги – 29,72 млрд. дол. США.  Експорт   - 11,51 млрд. дол. США. Основні товари експорту – кардамон, цукор, фрукти, кава, банани, пальмове масло, тютюн. Імпорт: 18,21 млрд. дол. США. Основні товари імпорту – пальне, мастила, машини, транспортні засоби, добрива, металургійна продукція. Основні торговельні партнери: Експорт - США, Сальвадор, Гондурас, Мексика; Імпорт - США, КНР, Мексика.

Зовнішній борг (2020): 25,5 млрд. дол.

Інфляція (грудень 2020): 5,4%.

Бізнес клімат в цілому сприятливий. Гватемала за показником легкості ведення бізнесу у 2020 р. займала 98 місце серед країн світу.

З інформацією щодо реєстрації компаній, відкриття представництв іноземних фірм в Гватемалі можна ознайомитись за наступним посиланням: 

bit.ly/2QsfyjY

З інформацією щодо особливостей виходу на ринок Гватемали можна ознайомитись за наступним посиланням:

bit.ly/2QsfyjY

З інформацією щодо публічних закупівель у Гватемалі можна ознайомитись за наступним посиланням:

ricg.org/es/miembros/guatemala/

З інформацією щодо електронних баз даних підприємств Гватемали можна ознайомитись за наступними посиланнями:

export.com.gt/directorio

www.paginasamarillas.com.gt/servicios/exportadores-e-importadores

Корисні поради експортеру у Гватемалу доступні за наступним посиланням:

bit.ly/2QsfyjY

Дипломатична підтримка вітчизняних експортерів є одним з важливих напрямів роботи МЗС, яка спрямована на розширення географії ринків збуту та забезпечення галузевої диверсифікації вітчизняного експорту.

У контексті забезпечення реалізації національних пріоритетів, сприяння виходу українських експортерів на зовнішні ринки, захисту їхніх економічних інтересів за кордоном і залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України з квітня 2013 року при МЗС діє Рада експортерів та інвесторів (РЕІ).

У рамках РЕІ на постійній основі здійснюється моніторинг та оперативне інформування національних виробників стосовно потенційних можливостей розширення української присутності на світових ринках, зацікавленості іноземних компаній у налагодженні контактів з вітчизняними партнерами.

У практичному плані роботи РЕІ запроваджено механізм опрацювання звернень вітчизняних компаній щодо просування їх продукції та пошук партнерів на іноземних ринках із використанням наявних можливостей економічних відділів у складі закордонних диппредставництв. 

При цьому одним із ключових завдань роботи РЕІ є сприяння участі українських підприємств і компаній у тендерах та конкурсах, реалізації інфраструктурних та інвестиційних проектів за кордоном, участі у виставкових заходах та форумах, що сприяє розвитку міжнародної виробничої кооперації вітчизняних підприємств, збільшенню обсягів українського експорту та просуванню комерційних інтересів наших компаній на світових ринках в цілому.

В цьому плані, закордонні дипломатичні установи України в рамках роботи РЕІ забезпечують необхідний інформаційний супровід участі вітчизняних компаній в міжнародних проектах.

Крім надання безпосереднього сприяння українським виробникам щодо просування їх продукції на зовнішні ринки, МЗС разом із закордонними дипломатичними установами, на постійній основі проводить відповідну інформаційно-роз’яснювальну роботу за кордоном задля популяризації інвестиційного потенціалу України.


Більше інформації про РЕІ на офіційному сайті Ради: https://rei.mfa.gov.ua

Що пропонує Рада експортерів та інвесторів при МЗС (РЕІ) українським експортерам:

 1. дипломатичне сприяння у просуванні продукцїі за кордоном, пошуку партнерів, розповсюдженні інформації про продукцію українських виробників за кордоном;
 2. сприяння в організації та участі у виставкових заходах та форумах за кордоном;
 3. включення підприємства до бази даних РЕІ для інформування про:
 •                       пропозиції іноземних компаній щодо співробітництва у визначеній галузі; 
 •                       виставки, форуми, бізнес заходи за кордоном;
 •                       заходи, які організовує Міністерство закордонних справ для експортерів;
 •                       інформаційних матеріалів про іноземні ринки та ін.


Для цього просимо просимо заповнити форму:

ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ ЕКСПОРТЕРА


УВАГА!

Обов'язковою умовою подання звернення за наведеною формою та включення до бази даних РЕІ є:

 • реєстрація підприємства на території України;
 • підприємство є виробником та/або експортером продукції/послуг;
 • наявність презентації та комерційної пропозиції англійською (іноземною) мовою (форма передбачає можливість завантаження згаданих документів);
 • контактна інформація представника компанії, який вільно володіє англійською (іноземною) мовою для оперативної та ефективної комунікації з представниками МЗС, Посольств та іноземних партнерів (в т.ч. моб телефон з WhatsApp).
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux