• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Español
Висновки Ради ЄС у закордонних справах щодо України
Опубліковано 18 березня 2014 року о 22:27

Неофіційний переклад

 

Висновки Ради щодо України

Засідання Ради ЄС у закордонних справах

Брюссель, 17 березня 2014 р.

 

Рада схвалила такі висновки:

«1. Рада рішуче засуджує проведення незаконного «референдуму» в Криму про приєднання до Російської Федерації 16 березня, що є явним порушенням Конституції України. ЄС не визнає незаконний «референдум» і його результати. Рада також бере до відома попередню оцінку Венеціанської комісії щодо цього «референдуму». Він був проведений при видимій присутності озброєних солдат в умовах залякування громадських активістів і журналістів, відключення українських телеканалів і блокади цивільного транспорту в та з Криму. Крім того, спостерігалися явні ознаки нарощування російської військової присутності в Криму, а також відмова у доступі до півострова представникам і місіям ООН і ОБСЄ на запрошення Уряду України. ЄС засуджує цей подальший негативний розвиток подій, що є явним порушенням суверенітету і територіальної цілісності України.

2. Рада нагадує про Заяву глав держав та урядів ЄС від 6 березня, яка передбачає, що переговори між Україною і Росією повинні були розпочатися протягом декількох днів, в тому числі через багатосторонні механізми, та призвести до результатів протягом обмеженого періоду часу. У світлі подій минулого тижня та за відсутності жодних таких результатів, Рада прийняла рішення запровадити додаткові заходи, у тому числі візові обмеження та замороження активів щодо осіб, відповідальних за дії, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, включаючи дії щодо майбутнього статусу будь-якої частини її території, які суперечать Конституції України, та щодо осіб і підприємств, пов'язаних з ними.

3. ЄС залишається готовим підтримати діалог між Україною та РФ. Ми закликаємо РФ вжити кроків з деескалації кризи, негайно повернути свої війська до їх докризової чисельності та до гарнізонів у відповідності з її міжнародними зобов'язаннями, почати прямі переговори з Урядом України і скористатися всіма відповідними міжнародними механізмами для віднайдення мирного рішення шляхом переговорів у повній відповідності з двосторонніми та багатосторонніми зобов'язаннями щодо поваги до суверенітету і територіальної цілісності України. У цьому зв’язку ЄС висловлює жаль, що Рада Безпеки ООН не змогла ухвалити резолюцію через вето Російської Федерації.

4. Все ще є час, щоб повернути назад розвиток нинішніх подій. Існують можливості для уникнення негативної спіралі. ЄС готовий до конструктивного діалогу з усіма сторонами. ЄС залишається прихильним цілям розвитку відносин між ЄС і РФ, заснованих на взаємних інтересах і повазі до міжнародного права. Рада висловлює жаль, що дії Росії суперечать цим цілям. Рада закликає Російську Федерацію не вживати кроків по анексії Криму в порушення міжнародного права.

Будь-які подальші кроки Російської Федерації з дестабілізації ситуації в Україні призведуть до додаткових і далекосяжних наслідків для відносин у широкому діапазоні економічних сфер між Європейським Союзом та його державами - членами, з одного боку, і Російською Федерацією, з іншого боку. ЄС закликає РФ повернутися до розвитку стратегічного партнерства з ЄС замість того, щоб і надалі дипломатично і економічно ізолювати себе.

5. Рада вважає, що існує нагальна необхідність для міжнародної присутності на місці по всій Україні, включаючи Крим. Рада підтримує швидке розгортання Спеціальної моніторингової Місії ОБСЄ в Україні.

6. Рада вітає пропозиції Комісії щодо тимчасового усунення митних зборів для українського експорту до ЄС і очікує на їх якнайшвидше прийняття. Крім того, Рада очікує на підписання політичних положень Угоди про асоціацію 21 березня в Брюсселі та підтверджує готовність продовжувати рух до підписання та укладення решти частин Угоди, які разом з політичними положеннями становитимуть єдиний інструмент. Ці кроки підтвердять вільне і суверенне рішення України продовжувати політичну асоціацію та економічну інтеграцію з ЄС.

7. ЄС готовий підтримувати Україну і прагне забезпечити стійку фінансову підтримку для економічної і фінансової стабілізації, передбачену пакетом фінансової допомоги ЄК для України, який ми прагнемо швидко імплементувати. Рада закликає ЄІБ продовжувати свою діяльність в Україні. Підтримка МВФ буде мати вирішальне значення у виділенні допомоги з боку Європейського Союзу, оскільки відновлення макроекономічної стабільності через фіскальну, монетарну та валютно-курсову політику є невідкладним пріоритетом. У той же час, ми повторюємо наш заклик до українського Уряду невідкладно започаткувати амбітний пакет структурних реформ, включаючи, зокрема, боротьбу з корупцією та підвищення прозорості бюджетних видатків.

8. ЄС також підтвердив готовність продовжувати надавати допомогу Україні у забезпеченні її енергоносіями через подальшу диверсифікацію, підвищення енергоефективності, а також ефективний розвиток інтерконекторів з Європейським Союзом.

9. ЄС високо оцінює зважену реакцію, продемонстровану до цього часу Україною. ЄС знову закликає українську владу реалізувати інклюзивний процес, продовжувати зусилля із забезпечення вільних і справедливих виборів та просувати проведення конституційної реформи. Всі порушення прав людини і акти насильства повинні бути належним чином розслідуванні і повинні бути посиленні заходи для боротьби з безкарністю. У цьому контексті ЄС очікує на швидке створення Міжнародної консультативної групи Ради Європи. ЄС також закликає українську владу продовжувати працювати зі всіма регіонами України і групами населення та забезпечувати повний захист прав осіб, що належать до національних меншини, спираючись на досвід Ради Європи та ОБСЄ. Рада також підтримує доручення Ради Європи її Консультативному комітету в контексті Рамкової конвенції про захист національних меншин щодо оцінки ситуації з національними меншинами в Україні.

10. Рада підтверджує готовність ЄС підвищити рівень міжлюдських контактів між громадянами Європейського Союзу та України, а саме через процес візової лібералізації, у відповідності до узгоджених умов у рамках Плану дій з лібералізації візового режиму».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux