Посольство України в Мексиканських Сполучених Штатах

Київ 14:27

Політичні відносини між Україною та Коста-Рікою

Визнання України: 23 грудня 1991 року.

Встановлення дипломатичних відносин: 9 червня 1992 року.

Дипломатичні установи: Посольство України в Мексиці за сумісництвом у Коста-Ріці, Посольство Коста-Ріки в Грецькій Республіці за сумісництвом в Україні. 24 листопада 2009 року МЗС України надало згоду на призначення Посла Коста-Ріки в Російській Федерації Мануеля Антоніо Баррантеса Родрігеса Послом Республіки Коста-Ріка в Україні за сумісництвом (завершив свою місію, Вірчих грамот Главі Української держави не вручав).

 Політичний діалог

Останні контакти на найвищому рівні: з часу встановлення дипломатичних відносин візитів на рівні глав держав/урядів не здійснювалося.

Інші контакти високого рівня:

- у квітні 1999 р. - зустріч Заступника Міністра закордонних справ України Анатолія Орла з Міністром закордонних справ Коста-Ріки Роберто Рохасом Лопесом під час Саміту глав держав Асоціації Карибських Держав     (м. Санто-Домінго, Домініканська Республіка) та у червні 1999 р. - під час 29-ї сесії ГА ОАД (м. Гватемала, Республіка Гватемала);

- у вересні  1999 р. - зустріч Міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка з Міністром закордонних справ Коста-Ріки Роберто Рохасом Лопесом у рамках 54-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй (м. Нью-Йорк, США);

- у червні 2004 р. - зустріч Заступника Міністра закордонних справ України Олега Шамшура з Міністром закордонних справ Коста-Ріки Роберто Товаром Фахою у рамках 34-ї сесії ГА ОАД (м. Кіто, Еквадор);

- 24 вересня 2010 року - зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка та Міністра закордонних справ і культу Коста-Ріки Рене Кастро у рамках 65-ї сесії ГА ООН (м. Нью-Йорк, США);

- 23 вересня 2014 року - зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна та Міністра закордонних справ і культу Коста-Ріки М.Гонсалесом у рамках 69-ї сесії ГА ООН (м. Нью-Йорк, США).

Існуючі двосторонні органи високого рівня: механізм двосторонніх консультацій між зовнішньополітичними відомствами України та Коста-Рики (формат започатковано у вересні 2010 року).

Усвідомлюючи нагальну потребу у підвищенні рівня та періодичності контактів, Посольством України в Мексиці та МЗС України було забезпечено проведення 25 травня 2012 р. у м. Київ першого раунду політичних консультацій на рівні директорів територіальних департаментів МЗС України та Коста-Рики, в ході яких було визначено кроки на короткострокову перспективу з розвитку двосторонніх політичних та торгово-економічних відносин.

 Договірно-правова база

Кількість чинних документів: 2.

Документи:

- Протокол про встановлення дипломатичних відносин від 9 червня 1992 року;

- Меморандум про взаєморозуміння щодо започаткування механізму політичних консультацій між МЗС двох країн від 24 вересня 2010 року.