Посольство України в Мексиканських Сполучених Штатах

, Київ 08:48

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Мексикою

Розвиток гуманітарної складової українсько-мексиканських відносин є важливим напрямом роботи Посольства.

Протягом 2015 року до мексиканських державних установ, політичних та громадських організацій, громадськості на постійній основі доводилася інформація щодо перспектив та можливих напрямів співробітництва у культурно-гуманітарній сфері між Україною та Мексикою, туристичний потенціал нашої держави, можливості здобуття вищої освіти в українських вищих навчальних закладах мексиканськими студентам.

Традиційно значна увага приділяється зміцненню зв’язків з українською громадою Мексики, підтримці її діяльності, задоволенню культурно-мовних, інформаційних та інших потреб. Важливою подією 2015 року можна вважати формування громадського об’єднання українців в м. Гвадалахара (штат Халіско). З метою збереження культурної та історичної спадщини українського народу, його самобутності та традицій активістами громади на постійній основі проводяться збори, тематичні вечори, активно використовуються соціальні мережі, з вересня поточного року почала функціонувати суботня школа. В жовтні 2015 року українська громада м. Гвадалахара приєдналась до Міжнародної громадської організації «Global Ukraine» та дистанційно взяла участь у роботі Другого форуму українських діаспор.

На системній основі за участю представників мексиканської громадськості, наукових, ділових та мистецьких кіл Мексики, української громади, співробітників Посольства та членів їх сімей організовувалися та проводилися заходи з нагоди відзначення загальнонаціональних свят, історичних дат та подій, культурно-мистецькі акції, вшанування пам’яті видатних діячів української історії та культури. Такі заходи були проведені зокрема з відзначення Дня Соборності України, вшанування пам’яті жертв Голокосту та подвигу учасників Революції гідності, відзначення 200-річчя від дня народження М.Вербицького та 150-ї річниці першого публічного виконання національного гімну України, відзначення 201-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка, Святої Пасхи, 70-річчя Перемоги, вшанування пам’яті жертв політичних репресій, жертв війни в Україні та трагічних подій, пов’язаних з депортацією кримських татар, відзначення 19-ї річниці Конституції України, 25-ї річниці Декларації про державний суверенітет України, Дня Державного Прапора України, 24-ї річниці незалежності України, вшанування у 2015 році пам’яті князя Київського Володимира Великого, а також 150-річчя від дня народження митрополита Андрія Шептицького, Дня захисника України, 25-ї річниці Студентської революції на граніті, Дня Гідності та Свободи, Дня пам’яті жертв Голодоморів.

У травні 2015 року Посольство разом з представниками української громади взяло участь у міжнародній виставці «Ярмарок культур країн-друзів 2015», що сьомий рік поспіль проводився Урядом Федерального округу, міністерствами культури і туризму Мексики. Щороку збільшується кількість країн-учасників ярмарку, так у 2015 році у заході взяли участь 94 країни з 4 континентів світу. Загалом, за підрахунками організаторів, виставку відвідали більше 5 млн. людей. Жителі та гості столиці мали змогу ознайомитися з фотоекспозиціями, кращими зразками художнього, народного, кулінарного та музичного мистецтв світу, зокрема України. В рамках заходу Посольством була організована фотовиставка присвячена подіям на Майдані, окупації Криму та 71-м роковинам депортації кримських татар, інформаційний стенд про культуру, історію, архітектуру, туристичний та економічний потенціал України, з метою популяризації української культури та народних традицій проведено майстер-класи з української кухні, з Петриківського розпису, а також з виготовлення традиційної української кукли-мотанки, проведено чисельні акції та флеш-моби, розповсюджено прес-релізі Посольства та інформаційні матеріали. За активної участі української громади в Мексиці на стенді були виставлені предмети українського декоративно-прикладного мистецтва та широко представлена українська кухня.

Протягом звітного періоду за сприяння Посольства, в столиці Мексики з великим успіхом пройшли концерти українського квартету «Дахабраха», в Національній синематеці Мексики відбулися покази документального фільму Сергія Лозниці «Майдан», документального фільму Леоніда Кантера та Івана Яснія «Добровольці Божої Чоти»,  художнього фільму Мирослава Слабошпицького «Плем’я», була відкрита персональна виставка молодої української художниці Віри Дегтярьової «Viva la Vida».

У рамках заходів з нагоди відзначення 24-ї річниці незалежності України за сприяння Посольства та за участі представників української громади міста Гвадалахара в ефірі радіо «Radio Noticias 1070» пройшла програма присвячена культурі та гастрономії України, відбулися святкові заходи української громади м. Мехіко та м. Гвадалахара, а також урочисте прийняття у м. Тіхуана, на якому були присутні представники дипломатичного корпусу, Почесні консули, акредитовані в м. Тіхуана (Мексика) та м. Сан-Дієго (США), представники української громади штату Нижня Каліфорнія, міст Сан-Дієго, Сан-Франциско та Лос-Анджелесу.

З метою популяризації культури та формування найповнішого уявлення про нашу державу вийшла в ефір телевізійна програма про Україну. В програмі, яка транслювалась на національному телебаченні Мексики та іспаномовних каналах Сполучених Штатів Америки, керівник установи ознайомив телеаудиторію з вітчизняною культурою та традиціями, історичними датами та подіями, видатними діячами української історії та культури, такими як князь Київський Володимир Великий, митрополит Андрій Шептицький тощо.

Зміцненню зв’язків двох країн у сфері фізичної культури і спорту сприяв візит вітчизняної боксерської команди «Українські отамани» Федерації боксу України, якій Посольство надало повного сприяння під час перебування в Мексиці.

Крім того, з метою формування об’єктивного уявлення про українське життя, традиції та звичаї, виховання поваги до національно-культурного різноманіття, Посольство приділяло окрему увагу роботі з мексиканською молоддю.  У цьому контексті було використано участь Посольства у проведені спільних культурних та просвітницьких заходів з учнями початкової столичної школи «Україна», а також  реалізація спільного проекту з членами скаутської організації міста Мехіко.

Дипломатична місія надавала допомогу українській громаді Мексики в питанні задоволення інформаційних потреб її представників. Посольством розповсюджувалась актуальна інформація щодо конфлікту навколо Криму, проведення антитерористичної операції та заходів, які здійснюються української владою для встановлення миру.

Завдяки активізації співпраці Посольства з українською громадою, громадяни нашої держави, які проживають в Мексиці та інших країнах регіону мають змогу брати активну участь у суспільному житті громади. Вся інформація щодо планованих дипустановою культурних заходів на постійній основі розміщується на сторінках Посольства у соціальних мережах «Facebook» та «Twitter».

Гуманітарне співробітництво між Україною та Мексикою є важливішим чинником розвитку українсько-мексиканських відносин, ефективним важелем впливу, що активізує українсько-мексиканську співпрацю в цілому. Двостороння взаємодія у згаданій сфері має добрі перспективи для розвитку, враховуючи, серед іншого, значний взаємний інтерес до культур та культурного обміну з боку пересічних громадян двох країн.