Посольство України в Мексиканських Сполучених Штатах

, Київ 10:20

Політичні відносини між Україною та Гватемалою

Визнання України: 26 жовтня 1992 року.

Встановлення дипломатичних відносин:12 січня 1993 року.

Дипломатичні установи: Посольство України в Мексиканських Сполучених Штатах за сумісництвом в Республіці Гватемала; Посольство Республіки Гватемала в Німеччині за сумісництвом в Україні.

Політичні контакти високого рівня: 

жовтень 2003 р. - офіційний візит Міністра закордонних справ Гватемали Едгара Гутьєрреса в Україну

вересень 2008 р. -      зустріч В.о. Першого заступника Міністра закордонних справ України Ю.В.Костенка із заступником голови Шостого комітету 63-ї сесії ГА ООН, представницею Гватемали А.К.Родрігес Пінедою (м.Нью-Йорк)

лютий 2017 р. -       зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з Міністром закордонних справ Гватемали К.Р.Моралесом у рамках роботи Сегменту високого рівня 34-ї сесії Ради ООН з прав людини у м.Женева

Двосторонні органи високого рівня: механізм двосторонніх консультацій між зовнішньополітичними відомствами України та Гватемали (формат започатковано у жовтні 2003 року).

Останній раунд політичних консультацій на рівні заступників міністрів закордонних справ двох країн відбувся у м.Києві 6 червня 2008 року.

Договірно-правова база двосторонніх відносин

Кількість чинних документів: 5.

Ключові документи:

1. Протокол про встановлення дипломатичних відносин (12 січня 1993 року);

2. Меморандум між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справ Республіки Гватемала про взаєморозуміння щодо започаткування політичних консультацій (3 жовтня 2003 року);

3. Меморандум про взаєморозуміння між Державним комітетом фінансового моніторингу України та Службою банківського нагляду Республіки Гватемала щодо співробітництва в сфері протидії легалізації (відмиванню) грошей або інших активів, одержаних злочинним шляхом (3 вересня 2005 року).