Посольство України в Мексиканських Сполучених Штатах

, Київ 16:01

Політичні відносини між Україною та Гватемалою

Визнання України: 26 жовтня 1992 року.

Встановлення дипломатичних відносин:12 січня 1993 року.

Дипломатичні установи: Посольство України у Мексиканських Сполучених Штатах за сумісництвом,Посольство Республіки Гватемала в Україні за сумісництвом з Російської Федерації.

Політичний діалог

Останні контакти на найвищому рівні: з часу встановлення дипломатичних відносин візитів на рівні глав держав/урядів не здійснювалося.

Інші контакти високого рівня:

- жовтень 2003 року – офіційний візит Міністра закордонних справ Гватемали Едгара Гутьєрреса в Україну;

- вересень 2008 р. – зустріч В.о. Першого заступника Міністра закордонних справ України Ю.В.Костенка із заступником голови Шостого комітету 63-ї сесії ГА ООН, представником Гватемали А.К.Родрігес Пінедою (м.Нью-Йорк).

Існуючі двосторонні органи високого рівня: механізм двосторонніх консультацій між зовнішньополітичними відомствами України та Гватемали (формат започатковано у жовтні 2003 року).

Останній раунд політичних консультацій на рівні заступників міністрів закордонних справ двох країн відбувся у Києві 6 червня 2008 року.

Договірно-правова база

Кількість чинних документів: 5.

Ключові документи:

-Протокол про встановлення дипломатичних відносин (12 січня 1993 року);

- Меморандум між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справ Республіки Гватемала про взаєморозуміння щодо започаткування політичних консультацій (3 жовтня 2003 року);

- Меморандум про взаєморозуміння між Державним комітетом фінансового моніторингу України та Службою банківського нагляду Республіки Гватемала в особі Спеціальної контролюючої служби щодо співробітництва в сфері протидії легалізації (відмиванню) грошей або інших активів, одержаних злочинним шляхом, (3 вересня 2005 року).