Посольство України в Мексиканських Сполучених Штатах

, Київ 09:43

Візит Посла України до Гватемали з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між двома країнами

29 березня, 05:23

Посол України в Гватемалі з резиденцією в Мексиці Руслан Спірін 26-28 березня 2018 р. здійснив робочий візит до Гватемали в рамках відзначення 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між двома країнами.

У ході візиту Посол провів зустрічі із Заступником Міністра закордонних справ Гватемали Мануелем Естуардо Рольданом, Директором Департаменту двосторонньої зовнішньої політики Міністерства закордонних справ Гватемали Лінсай Ернандес, депутатами Конгресу Гватемали, а також  дав інтерв’ю національній газеті «El Periodico».

Під час зустрічей обговорено стан та перспективи розвитку відносин та співробітництва між двома країнами, їх взаємодію на міжнародній арені. Посол передав оригінали привітань з нагоди 25-ї річниці Президента та Міністра закордонних справ України Президенту та Міністру закордонних справ Гватемали, а також пропозиції української сторони щодо торговельно-економічного співробітництва.

У своєму інтерв’ю гватемальській газеті Руслан Спірін поінформував про актуальну ситуацію в Україні, проведення Урядом країни структурних реформ, зробив наголос на триваючій агресії Російської Федерації проти Української Держави, підкресливши дієвість консолідованої міжнародної підтримки України. Також поінформував та прокоментував нещодавнє рішення України вислати тринадцять російських дипломатів як солідарність з країнами світу у відповідь Росії на цинічну атаку з використанням нервово-паралітичного газу проти колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його дочки в британському місті Солсбері.

Гватемальська сторона підтвердила подальшу підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.