Посольство України в Мексиканських Сполучених Штатах

, Київ 09:43

Конференція в Міжнародному університеті UNINTER штату Морелос

19 березня, 18:49

16 березня 2018 року Посол України Руслан Спірін разом з Послом Грузії в Мексиці Зурабом Еріставі провели спільну конференцію «Україна, Грузія – стан і перспективи євроінтеграції» в Міжнародному університеті UNINTER м. Куеранавака, одному з престижних вищих навчальних закладів штату Морелос.

Виступаючи перед мексиканською молоддю Посол України в Мексиці  наголосив, що Україна продовжує євроінтеграційні трансформації та комплексне реформування країни на тлі гібридної агресії РФ. Також Р.Спірін детально окреслив ситуацію в Україні, наголосив на порушенні Росією норм міжнародного права, яка незаконно анексувала Крим і, здійснивши агресію проти нашої держави, підтримує збройний конфлікт на сході України. Було в черговий раз наголошено на тому, що Україна, на відміну від РФ та проросійських найманців, прагне миру та чітко дотримується взятих на себе зобов’язань у рамках Мінських домовленостей, які, на наше переконання, є вагомим інструментом, спрямованим на вирішення конфлікту мирним шляхом.

Окремо Р.Спірін повідомив про загострення ситуації в Криму, зокрема, про переслідування кримських татар та порушення прав людини на українському півострові, тимчасово окупованому Росією. Посол закликав до збереження політики невизнання окупації Криму і міста Севастополь та активізації міжнародних зусиль проти порушень міжнародного права та прав людини в окупованому Криму.

У ході дискусії керівник української дипустанови відповів на чисельні питання учасників конференції, що стосувались нинішньої соціально ситуації в нашій державі, перспектив мирного врегулювання конфлікту на Сході України на основі Мінських домовленостей, а також міжнародної підтримки України в умовах зовнішньої збройної агресії.