Посольство України в Мексиканських Сполучених Штатах

, Київ 20:01

ХХV засідання Генеральної Конференції Агентства із заборони ядерної зброї в Латинській Америці та Карибському басейні

15 лютого 2017, 16:47

14 лютого ц.р. Посол України в Мексиці Руслан Спірін взяв участь у офіційній інаугурації ХХV засідання Генеральної Конференції Агентства із заборони ядерної зброї в Латинській Америці та Карибському басейні, присвяченого 50-ій річниці підписання Договору про заборону ядерної зброї в Латинській Америці та Карибському басейні (Договір Тлателолко).

У своєму виступі на інавгурації, Міністр закордонних справ Мексики, який був обраний головуючим на засіданні, наголосив, що Договір Тлателолко є безцінним внеском Латинської Америки та Карибського басейну у справу збереження миру у світі.

Під час заходу Посoл відзначив значний внесок України у справу ядерного роззброєння, яка, підписавши у 1994 р. Будапештський Меморандум, відмовилася від свого ядерного потенціалу, третього на той час у світі. Водночас, він зазначив, що Росія, яка була серед підписантів Меморандуму і мала гарантувати територіальну цілісність і суверенітет України, порушила будапештські домовленості, своєю окупацією АР Крим та м. Севастополь, а також агресією на Південному Сході України. Посол також наголосив на відданості України мирному врегулюванню конфлікту на Донбасі у рамках досягнутих у Мінську домовленостей.