Посольство України в Мексиканських Сполучених Штатах

, Київ 16:03

Виступ Посла України в Мексиці Руслана Спіріна в рамках святкових заходів з нагоди відзначення Дня Незалежності України

02 вересня 2014, 19:29

Шановна українська громадо!

Дорогі друзі,

24 серпня 1991 року здійснилася мрія багатьох поколінь українців - мати вільну і незалежну державу. Ця дата назавжди увійшла в історію України, започаткувала нову епоху в житті її народу.

Хоча ми святкуємо лише 23-ю річницю незалежної України, процес становлення нашої держави, української нації має більш як тисячолітню історію. Україна пишається багатьма своїми земляками, відомими в усьому світі історичними постатями, які зробили свій вагомий внесок у світову історію.

Ми заплатили за свою незалежність високу ціну, пройшовши через горнило воєн, голодоморів, депортацій, репресій. Але ми вистояли і перемогли.

Відкинувши радянське минуле, українці вибрали для себе важкий, але єдино вірний шлях - повернення до Європи. І коли їх захотіли звернути з цього шляху, вони відстояли своє право на краще майбутнє під час Революції Гідності, продемонструвавши усьому світові, що ми вміємо жити, боротись та перемагати як зріла європейська нація. 

І саме у той переломний для України час, коли ми тільки розпочали свій рух уперед, Росія, цинічно нехтуючи усіма основоположними принципами і нормами міжнародного права, розпочала віроломну і підступну агресію проти нашої держави, створивши реальну загрозу безпеці не лише у європейському регіоні, але й в усьому світі.

Цьогорічне свято ми зустрічаємо із болем у серці. Ми згадуємо загиблих і молимось за тих, хто зараз воює проти агресора і його найманців.

Але ми знаємо, що не самотні у нашій біді. З нами українці усього світу, які роблять все можливе, щоб допомогти Україні та українській армії. Ми дякуємо за підтримку Мексиці у цей нелегкий для нашої країни час.

Ми сповнені рішучості захистити нашу країну і я впевнений, що ми переможемо, бо правда на нашому боці! 

У цей день хотів би побажати усім мужності, терпіння та віри у щасливе європейське майбутнє України та українського народу.

Слава Україні!

Героям Слава!

 

Посол Руслан Спірін

Посол

Контакти

Адреса: Paseo de la Reforma № 730, Colonia Lomas de Chapultepec, Delegación Miguel Hidalgo, C.P. 11000, México, D.F. . Переглянути на мапі
Телефон: (+5255) 5282-4744, (+5255) 5282-4789; Консульський підрозділ: (+5255) 5282-4085, "Гаряча лінія" Посольства: (+52155) 1451-4776 (ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України).
Факс: (+5255) 5282-4768
Веб-сайт: mexico.mfa.gov.ua